Pobierz Darmowy Program PIT 2018

ZGODNY Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA
         FINANSÓW

STANDARDY BANKOWOŚCI
         ELEKTRONICZNEJ

ŚCISŁE INFORMACJE

Pobierz Darmowy Program PIT 2018

Jak odbywa się przekazanie 1 % podatku?

Chociaż podatnik w żaden sposób nie odczuje oddania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, to beneficjent takiej formy pomocy otrzyma pokaźny zastrzyk gotówki na realizację własnych celów statutowych. OPP w akcji 1% upatrują zdobycia funduszy na pomoc osobom najsłabszym, chorym lub dotkniętym wykluczeniem społecznym. Opowiedzmy zatem, jak przekazać 1% podatku i jak odnaleźć wybraną organizację na liście podmiotów uprawnionych. Komu 1% podatku przyda się najbardziej?

 

Jak przekazać 1% podatku w programie do rozliczeń?

Przekazanie 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego następuje podczas składania rocznej deklaracji podatkowej. Komu 1% podatku zostanie oddany, zależy wyłącznie od woli podatnika. Program do rozliczeń podatkowych stanowi najwygodniejszą metodę wysyłania deklaracji podatkowej, uwzględniając w swojej strukturze potrzeby OPP. Przekazując 1% podatku w programie rozliczeniowym, wystarczy skorzystać z narzędzia do automatycznego wyszukiwania po nazwie lub kodzie KRS. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań informatycznych dla podatków od lat pozostaje Pitax.pl. W programie możesz w łatwy sposób nie tylko rozliczyć dowolną deklarację, lecz także wskazać wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Proces wyszukiwania organizacji można prowadzić dwutorowo. Niektórzy podatnicy mają z góry upatrzone podmioty, dla których regularnie dokonują wysyłki jednego procenta kwoty swojego podatku. Uzupełnienie formularza ogranicza się wówczas do wpisania nazwy lub numeru KRS. Program automatycznie wyszuka dowolną OPP z pełnej bazy zarejestrowanych podmiotów. Wysłanie uzupełnionego formularza informuje Urząd Skarbowy o tym, komu 1% podatku musi być przekazany po zaksięgowaniu całej dokumentacji. Wiedza, jak przekazać 1% podatku, nie należy do najtrudniejszych spraw - szczególnie jeśli regularnie przelewamy 1% kwoty podatku dla ulubionego podmiotu. Jeśli podatnik nie ma określonych preferencji, lub chciałby zmienić Organizację Pożytku Publicznego wskazywaną w dotychczasowych deklaracjach, w dalszej części artykułu zasugerujemy podmiot warty uwagi. Wybór organizacji, która od wielu lat doświadcza rozwoju i skutecznie realizuje założone cele, daje gwarancję dobrego wykorzystania środków finansowych.

Przekazywanie 1% podatku może się odbywać także za pośrednictwem platformy Twój e-PIT. Oficjalny serwis rządowy daje możliwość wprowadzenia dowolnego numeru KRS przypisanego OPP, a także zmiany OPP ze wskazaniem celu szczegółowego. Różnice między tymi dwoma sposobami widać w dodatkowych funkcjonalnościach. Program Pitax.pl wyróżnia się znacznie większą liczbą podpowiedzi, automatyzacji i przyjaznym interfejsem użytkownika. Programy do rozliczeń podatkowych są stworzone nie tylko dla przedsiębiorców, lecz także dla osób całkowicie początkujących. Prowadząc użytkownika przez każdy etap składania deklaracji, oprogramowanie do składania PIT pomaga uniknąć błędów i sprawia, że przekazanie 1% podatku staje się bardzo łatwą czynnością.

 

Przekazanie 1% podatku – dlaczego jest takie ważne

Skoro wiemy już, jak przekazać 1% podatku, zastanówmy się jeszcze, dlaczego warto to zrobić. Przekazanie 1% podatku nie opiewa na kolosalne sumy pieniężne, więc można się dziwić, dlaczego Organizacje Pożytku Publicznego tak bardzo zabiegają o tę formę pomocy. Okazuje się jednak, że rynek 1% podatku w całej Polsce osiąga wartość niemal 1 miliarda złotych. Tak ogromna pula pieniędzy sprawia, że wiele organizacji stosuje rozmaite zabiegi w cele pozyskania jak największej części finansowego tortu. Przekazanie 1% podatku przez kilka tysięcy osób daje bowiem potężne wsparcie. Pomaga rozwijać nie tylko bieżącą działalność OPP, lecz także umożliwia objęcie pomocą coraz większej grupy osób. Jeśli zastanawiasz się, jak przekazanie 1% wpływa na poprawę jakości życia osób najbardziej potrzebujących, zapraszamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka”. Przekazując 1% podatku temu podmiotowi, mamy realny wpływ na zdrowie i życie dzieci oraz ich opiekunów.

 

Komu 1% podatku - Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka”

Dla kogo 1% podatku będzie największą pomocą? Jak przekazywać 1% podatku i zyskać gwarancję, że środki zostaną wykorzystane w jak najlepszy sposób? Pod numerem KRS 0000151511 kryje się organizacja, która dokonała pozytywnej rewolucji w metodach opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi. Fundacja „Agnieszka” działa nieprzerwanie od niemal 20 lat – jej celem staje się rozwijanie umiejętności dzieci niepełnosprawnych umysłowo z zastosowaniem animaloterapii. Kontakt ze zwierzętami gwarantuje podopiecznym najlepsze środowisko dla poprawy koncentracji i zdolności motorycznych. Fundacja „Agnieszka” dobitnie pokazuje, dla kogo 1% podatku przynosi najbardziej spektakularne efekty. Dzięki pozyskiwanym środkom, fundacja roztacza opiekę nad coraz większą liczbą dzieci i ich rodzin. Warto wspierać tak szczytne cele, przekazując 1% podatku w intuicyjnym programie Pitax.pl.

STRONA GŁÓWNA - Program do rozliczania PIT / ULGI I ODLICZENIA / KONTAKT / WYMAGANIA SPRZĘTOWE / BLOG

Tel. kontaktowy: 537 777 177 | Adres e-mail: fundacjaagnieszka@wp.pl