Pobierz Darmowy Program PIT 2018

ZGODNY Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA
         FINANSÓW

STANDARDY BANKOWOŚCI
         ELEKTRONICZNEJ

ŚCISŁE INFORMACJE

Pobierz Darmowy Program PIT 2018

Blog

Jak rozliczyć PIT-37?

PIT-37 to najpopularniejsza deklaracja podatkowa, składana corocznie do Urzędu Skarbowego przez miliony Polaków. Pomimo swojej powszechności, wciąż wiele osób poszukuje wskazówek odnośnie do rozliczania zeznania podatkowego, które pozwolą na szybkie i bezproblemowe przejście przez cały proces.

Jak skorygować zeznanie PIT?

Korekta PIT to prawo każdego podatnika, wynikające z art. 81 § 1 Ordynacji podatkowej. Dokonując korekty PIT, wypełniamy de facto ten sam formularz co poprzednio, z zaznaczeniem, że jest to korekta. Co warto wiedzieć o poprawie deklaracji PIT? Do kiedy można ją złożyć? Jakie kwestie najczęściej wymagają poprawy ze strony podatnika? Czy korekta zeznania podatkowego wiąże się z koniecznością zapłaty kary umownej? Na te oraz wiele innych zagadnień odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak złożyć PIT online?

Rozliczenie deklaracji podatkowej przez Internet jest coraz częściej wybieraną opcją. Trudno zaprzeczyć korzyściom, jakie niesie wypełnianie PITu online. Za chwilę opowiemy, jak złożyć PIT online i z jakiego oprogramowania korzystać. Czy składanie PITu online wiąże się z jakimiś ograniczeniami, czy taka forma rozliczenia staje się dostępna dla wszystkich podatników? Co warto wiedzieć o rozliczeniach internetowych, aby nie popełnić błędu przy wyborze deklaracji? Zapraszamy do lektury po szczegółowe i sprawdzone informacje o procesie składania PITu przez Internet.

Odsetki od zaległości podatkowych

Nieuregulowane odsetki za zwłokę od podatku mogą osiągać znaczne kwoty. Dlatego tak istotne staje się dotrzymywanie terminów zapłaty podatku. Wszelkie zaległości podatkowe natychmiast rozpoczynają naliczanie odsetek, które podlegają akumulacji każdego dnia zwłoki. Jak zatem obliczyć odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych? Jak uregulować należności wobec Skarbu Państwa? Czy można ubiegać się o umorzenie odsetek od zobowiązań podatkowych? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym odpowiadamy na wszystkie postawione wyżej pytania.

STRONA GŁÓWNA - Program do rozliczania PIT / ULGI I ODLICZENIA / KONTAKT / WYMAGANIA SPRZĘTOWE / BLOG

Tel. kontaktowy: 537 777 177 | Adres e-mail: fundacjaagnieszka@wp.pl